Atleti Pacov

Aktuality

KP jednoltlivců

KP jednotlivců v Jihlavě přinesl pro Pacovský BANES velmi bohatou sbírku medailí. Naši atleti získali celkem 21 cenných kovů, ze kterých bylo hned 8 titulů krajských přeborníků. Nejpilnější byl se třemi tituly Radek Vitovský. Z individuálních výkonů bych vyzdvihl skvělou dvoustovku Michaely Burdové (26,82), tímto časem se posunula na 4. Místo dlouhodobých pacovských tabulek. Výborným skokem do dálky (640cm) se prezentoval David Zajíc, bohužel tento skok byl s nedovolenou podporou větru +2,1 m/s. Z pacovského hlediska se jednalo o úspěšný den a to i účastí, ovšem nemohu si odpustit kritiku přístupu závodníků z kraje Vysočina, pro něž evidentně tituly krajských přeborníků neznamenají mnoho. Hlavně neúčast velké většiny závodníků z Třebíče degradovala úroveň závodů. Dovolím si vyjádřit svůj názor, že by bylo vhodné zamyslet se nad zavedením jakési povinnosti se tohoto závodu účastnit, vždyť u některých disciplín nebylo ani možné udělit titul krajského přeborníka, pro nízký počet startujících a to jistě není nejlepší reklama pro atletiku samotnou. Jistě přece nemůže atleta tak těšit vítězství, které získá v závodě proti jednomu či dvěma soupeřům. Vijímečně nechám pod článkem diskusi pro vaše názory.