Atleti Pacov

Aktuality

O víkendu se na Pacovském hřišti konal KP Vysočiny a Jihočeského kraje ve vícebojích od kategorie mladšího žatstva až po dospělé, z Pacovských závodníků se na stupně vítězů prosadil vítězstvím v pětiboji mladší žák Lukáš Novotný, jeho kolega Pavel Lhotka byl 3. a v pětiboji mladších žákyň stejná umístění zopakovali také, Michaela Cardová s Janou Krškovou. Desetiboj mužů vyhrál mimo KP. závodící Martin Blahůt z SK ZŠ Jeseniova Praha výkonem 6124b. Mezi muži si vyzkoušeli mimo soutěž jednotlivé disciplíny tradičně nejpilnější závodníci oddílu, Luboš Novák běžel 100 m za 11,76 a Petr Holenda 400m za 53,25. VÝSLEDKY
   V Jihlavě se uskutečnilo 2.5.2010, 1. kolo Krajského přeboru Vysočiny družstev mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců, dorostenek, starších žáků a žákyň. Za zmínku stojí celkové 2. místo družstva žáků, 3. místo mužů, kteří spíše testovali formu na ligová klání a 4. příčka žákyň v ostatních kategoriích je označení družstvo velmi vzdálené realitě, protože se jednalo spíše o jednotlivce. Z  individuálních výsledků lze vyzdvihnout výkon Petra Říhy 11,90s na 100m dorostenců, slušnou čtvrtku překážek Petra Holendy za 59,76s a mimosoutěžní vrh koulí dlouho absentujícího Jirky Uchytila který poslal své náčiní na metu 12,57m. Lze předpokládat, že se výkony budou postupně ještě vylepšovat, protože se jedná pro většinu závodníků o první start v sezoně. Z tohoto úhlu pohledu můžeme vstup družstev do sezony pokládat za poměrně zdařilý.
VÝSLEDKY
 První zkušenost na dráze pod otevřeným nebem si v Pacovském dresu připsali Luboš Novák a Petr Holenda účastí na zahajovacích závodech v Třebíči. Luboš Novák se uvedl 2. místy na 60m. (7.41), 300m. (37,04) a vítězstvím na 100m. (11,73). Petr Holenda pak přidal 3. místo na 1000 m. (2:39,08) a 4. místo v osobním rekordu na 300 m. (38,20). VÝSLEDKY
 Radek Kučera se 18.4.2010 zúčastnil 70. ročníku běhu kolem Hluboké a vedl si skvěle ,svojí kategorii nad 40 let jednoznačně vyhrál a celkově skončil na 5. místě.
VÝSLEDKY
  V dalším díle seriálu závodů na deset kilometrů v Pelhřimovskýh sadech „Liga atletů Pelhřimovska“ se představila trojice závodníků z Pacova , nejlépe si paradoxně vedla Petra Lepičová která skončila časem 44:44 celkově na 15. místě a 2. mezi ženami sprinter Luboš Novák si pro tuto trať stanovil cíl pokořit padesátiminutovou hranici  což se mu výkonem 49:23 podařilo, obsadil 22. místo. Petr Holenda vzdal závod po pěti kilometrech ze 4. místa. VÝSLEDKY
 V sobotu 24.4.2010 se v Zámeckém parku v Pacově uskuteční tradiční již 41. ročník běhu O pohár století a zároveň 3. závod Běžeckého poháru mládeže KAS Vysočina. PROPOZICE
 Do sekce tabulky, byly přidány VÝKONY ZA ROK 2009 , REKORDY ODDÍLU a již dříve DLOUHODOBÉ TABULKY.