Atleti Pacov

Aktuality

O víkendu se na pacovském hřišti konalo finálové kolo KP družstev dospělých juniorů a dorostu. Nejlépe si vedlo "béčko" mužů, které bylo celkově druhé. Letos poprvé se v pacovském dresu představili veteráni a dlouholeté opory: Petr Filip a Oldřich Pípal.
VÝSLEDKY
 Lukáš Mička se zúčastnil Mistrovství ČR žactva v Novém Městě nad Metují. Bohužel se mu nevedlo tak dobře jak by si představoval a ve skoku vysokém obsadil výkonem 165 cm 12. místo.
Družstvo mužů po roce zopakovalo celkové vítězství v II. lize, když ve IV kole ligy v Praze vybojovali 2. místo. Ženy byly v posledním kole třetí, celkově pak sedmé.
VÝSLEDKY
KONEČNÁ TABULKA II. LIGY
ÚSPĚŠNOST ZÁVODNÍKŮ PODLE ZÍSKANÝCH BODŮ
 O víkendu se v Jihlavě a v Třebíči konaly tradiční Velké ceny. Jediným pacovským závodníkem, který se jich zúčastnil byl Luboš Novák. V Jihlavě obsadil 4. místo ve velmi pěkně obsazeném sprinterském trojboji, na nejkratší distanci 60m si dokonce vytvořil osobní rekord 7,23 a posunul se na 4. místo historických tabulek. V Třebíči pak o den později zaběhl 100m za 11,80.
Výsledky VC Jihlavy
Výsledky VC Třebíče
 13. a 14.8 se na pacovském hřišti konal již 37. ročník Ceny města Pacova ve vícebojích, na startu se sešla solidní konkurence, v hlavní disciplíně si prvenství připsal Marek Ošmera z Břeclavi výkonem 6649b. před Petrem Klusem z Kroměříže (6302 b.) a domácím Radkem Vitovským (6108 b.). Z domácích závodníků se prosadil na stupně vítězů ještě Lukáš Mička, vítězstvím mezi žáky a třetím místem dorostenec Martin Carda. Jednotlivé disciplíny si vyzkoušel sprinter Luboš Novák ovšem výkony 539 cm v dálce a 7,28 m v kouli mu nevěstí výraznou vícebojařskou kariéru, jedině, že by se jednalo v tomto pořadí o výkony ve skoku o tyči a ve skoku dalekém.
VÝSLEDKY
 Za účasti nejlepších pacovských sprinterů Luboše Nováka a Michaely Burdové se v sobotu konala Velká cena Tábora. Bohužel mítinku nepřál sv. Petr a vytrvalý déšť se podepsal i na výkonech závodníků. Luboš Novák měl navíc smůlu, protože jeho start byl kvůli organizačním problémům odložen.
VÝSLEDKY
  V sobotu za horkého počasí proběhl 40. ročník Cen města Pacova v hodu diskem a nově BANES mítink s memoriály. Mohli jsme sledovat několik špičkových českých závodníků jak ve vrhačských kruzích, tak na dráze. Mezi ženami se představila nejlepší česká koulařka Jana Kárníková (15,46), diskařka Eliška Staňková (57,02), v mužích pak kladivář Lukáš Melich (75,32) a diskaři Libor Malina (57,11), Igor Gondor (56,56), Tomáš Voňavka (56,47). Druhou nejlepší čtvrtku letošní sezony předvedl Pavel Jiráň (47,25). Ve velké ceně firmy BANES ve skoku dalekém zvítězil:  Martin Vachata (7,05). Z pacovských závodníků stojí za připomenutí osobní rekordy Lukáše Podolského v dálce (594) a Martina Cardy (54,36) s Petrem Holendou ml. (52,77) v běhu na 400m.
FOTOGRAFIE
VÝSLEDKY
 Do fotogalerie jsou přidány fotky z KP přípravek v Třebíči a v Pacově a fotky z vyhlášení poháru pacovských škol.
FOTOGALERIE
 Nedělní 3. kolo II. ligy v Praze na Děkance se konalo za proměnlivého počasí, atlety dokonce na malou chvíli vyhnal ze sektorů prudký déšť. Ovšem naši muži nejsou s cukru a druhým  místem se celkově posunuli do čela soutěže, napomohlo jim k tomu až čtvrté místo dosud vedoucích Klatov. Mezi jednotlivci se předvedl zejména Radek Vitovský (31,25 b.) který si připsal dvě vítězství (disk, koule) a pěkný výkon v oštěpu (51,98 m), v oštěpu se také osobním rekordem zaskvěl hostující Jirka Dvořák (61,77 m), třetím nejúspěšnějším byl Pavel Vaněk (19 b.). Vítězi se stali atleti Stodůlek, kterým jsme cestu za vítězstvím usnadnili neúčastí některých závodníků. Ženy bohužel skončili na posledním osmém místě, celkově pak drží sedmou pozici. Do týmu se nově zapojila Šárka Vlachová, Eva Burdová a mladičká Nikola Dušková, bodově nejúspěšnější byly Zuzana Beránková a Lada Nováková. V srpnu se na témže místě bude konat závěrečné kolo soutěže.
FOTOGRAFIE
VÝSLEDKY
TABULKA PO 3. KOLE
BODOVÁNÍ
 V neděli 26.6. se v Praze na Děkance koná 3. kolo II. ligy. Bylo by dobré aby se naše družstva sešla v co největším počtu, tak aby se mužům povedlo jít do celkového vedení před Klatovy a ženy si třeba o příčku polepšily.