Atleti Pacov

Aktuality

V neděli se v Třebíči konal přebor kraje Vysočina starších žáků, starších žákyň, mladších žáků a mladších žákyň na dráze. Naši mladí se bohužel nezúčastnili v hojném počtu a to se projevilo i na medailové sbírce, celkem pacovští atleti získali pouze sedm cenných kovů. Hned tři medaile získal nejúspěšnější závodník Banesu Pacov Lukáš Mička, dvě medaile pak Kristýna Adámková a po jedné Pavel Jakl a Nikola Dušková.
VÝSLEDKY
PŘEHLED MEDAILISTŮ
 Již tradičně pořádá Lukáš Vlček výjezd na Memoriál Josefa Odložila. Letos vyjela ku Praze celkem desítka příznivců pacovské atletiky, zatím pouze jako diváci, ale třeba se jednou dočkáme i závodní účasti pacovských atletů.
FOTOGRAFIE
 3. kolo KP mladšího žactva se konalo v Jihlavě, z našich závodníků byl tradičně nejlepší Pavel Jakl, celkově v pětiboji druhý, mezi děvčaty zvládla pětiboj nejlépe jedenáctá Leona Pajerová. Chlapci z Pacova jsoiu po 3 kolech 3. jejich kolegině 5.
VÝSLEDKY
 Nově si na těchto stránkách můžete listovat v průběžných oddílových tabulkách, aktualizace bude prováděna každý týden, pokud mi to čas dovolí. Tabulky jsou umístěny v pravém panelu. Doufám že pro Vás tato změna bude přínosem. Do tabulek jsou zahrnuty výkony závodníků od ročníku narození 1999 a starších.
 Petra Lepičová na 2. kole I. ligy v dresu pražského Spartaku Praha 4 zaběhla 5000m za 19:23,02 a kromě vítězství v celém závodě si připsala i pacovský rekord v kategorii 25-30 let, svůj výkon vylepšila téměř o půl minuty. Pertu může jen mrzet, že od absolutního pacovského rekordu Jaroslavy Holendové z roku 1994 jí dělila necelá vteřina.
 V neděli se konalo 2. kolo KP. družstev mladšího žactva, z pacovských hochů si v pětiboji nejlépe počínal Pavel Jakl, celkově byl třetí ve stejné soutěži dívek byla 5. Kristýna Adámková. Celkově jsou pacovská družstva po dvou kolech na 3. chlapci a na 5. místě dívky.
VÝSLEDKY
 Sobotní ligové klání na našem stadionu přineslo skvělou podívanou, korunovanou vítězstvím družstva mužů, ženy si také oproti prvnímu kolu polepšily a obsadily páté místo. Možná jediné mínus na celých závodech bylo tradiční pacovském větrné počasí. Nejúspěšnějšími závodníky mezi muži byli: Radek Vitovský, Jiří Dvořák a Pavel Vaněk, nejlepší ženou pak Michaela Burdová. Individuálními výkony zaujal zejména David Zavíc výkonem v dálce (649), Jirka Burda zlepšením v tyči (370), výška Jiřího Dvořáka (195), Pavel Zajíc hodil kladivem své letošní maximum (41,16), Martin Carda se zlepšil na 400m/př (62,31), Miroslav Vysoudil opět vylepšil osobní rekord na 400m (52,56), Luboš Novák se postupně přibližuje na 200m hranici 23 vteřin (23,15). Ženy mají díky trojici Burdová, Beránková, Nováková silné všechny běžecké disciplíny, Markéta Husáková přidává pěkné výkony ve skoku vysokém a nově se do týmu připojila i Zuzana Novotná.
VÝSLEDKY
 KP jednotlivců v Jihlavě přinesl pro Pacovský BANES velmi bohatou sbírku medailí. Naši atleti získali celkem 21 cenných kovů, ze kterých bylo hned 8 titulů krajských přeborníků. Nejpilnější byl se třemi tituly Radek Vitovský. Z individuálních výkonů bych vyzdvihl skvělou dvoustovku Michaely Burdové (26,82), tímto časem se posunula na 4. Místo dlouhodobých pacovských tabulek. Výborným skokem do dálky (640cm) se prezentoval David Zajíc, bohužel tento skok byl s nedovolenou podporou větru +2,1 m/s. Z pacovského hlediska se jednalo o úspěšný den a to i účastí, ovšem nemohu si odpustit kritiku přístupu závodníků z kraje Vysočina, pro něž evidentně tituly krajských přeborníků neznamenají mnoho. Hlavně neúčast velké většiny závodníků z Třebíče degradovala úroveň závodů. Dovolím si vyjádřit svůj názor, že by bylo vhodné zamyslet se nad zavedením jakési povinnosti se tohoto závodu účastnit, vždyť u některých disciplín nebylo ani možné udělit titul krajského přeborníka, pro nízký počet startujících a to jistě není nejlepší reklama pro atletiku samotnou. Jistě přece nemůže atleta tak těšit vítězství, které získá v závodě proti jednomu či dvěma soupeřům. Vijímečně nechám pod článkem diskusi pro vaše názory.