Atleti Pacov

Aktuality

Na 3. veřejných závodech v pražském Edenu se objevila hned pětice pacovských atletů, Petr Holenda st. překonal další český rekord v kategorii veteránů nad 55 let, tentokrát na 300m (43,46), ale zároveň přišel o dva oddílové rekordy kategorie nad 30 let, které na stejných závodech překonal Petr Holenda ml. (500m: 1:09,14 a 300m: 38,18), Luboš Novák běžel slušné časy na 60, 100 a 200m (7,35-11,31-23,36), kuriozitou běhu na 200m byl naměřený vítr +7,0 m/s. Vítězství na trati 1000m si připsala Petra Lepičová (3:08,21) a posledním zúčastněným byl Radek Vitovský, který se představil na tratích 100 a 300m (12,14-38,95).
VÝSLEDKY
FOTO
 22.5. se v Pacově konalo 1. kolo KP. přeboru družstev mladšího žactva, v pětiboji si nejlépe vedl Lukáš Jakl, který obsadil 2. místo. Obě družstva pak obsadila 3. místa.
VÝSLEDKY
 V sobotu 21.5 se v Klatovech za krásného letního počasí konalo 1. Kolo II ligy mužů a žen. Pro naše družstva to byl vskutku úspěšný den. Muži vybojovali 2. místo přičemž úctyhodné je, že z dvaceti závodníků bodovalo devatenáct. Ženy přijeli celkem čtyři ale i tak dokázali vybojovat 7. místo s průměrem přes 15 bodů na závodnici. Mezi muži byli nejúspěšnější: Radek Vitovský  28b., Jiří Dvořák 20,5b. a Petr Holenda ml. 16b. Ze samotných výkonů bych vyzdvihl vítězný hod oštěpem Jiřího Dvořáka (60,79 m), k posunům došlo i v dlouhodobých pacovských tabulkách, Michaela Burdová se skvělými osobními rekordy posunula na 100m už na 5. místo (13,07 s) a na 200m na 6. (27,11 s). Petr Holenda ml. je na 400 m/př. (58,67) už na 4. místě. Premiéru v pacovském dresu si připsal vytrvalec Jakub Schoř 4. místem na deset kilometrů. Pěkný návrat na dráhu také zaznamenal Vlastimil Němejc, který vyhrál kouli výkonem 12,74. Z pohledu do budoucnosti nás může těšit fakt, že se podařilo nahradit odchod některých úspěšných závodníků z minulé sezony a že se v týmu začínají prosazovat mladí závodníci z Pacova (Mička, Stejskal, Carda), kterým se i podařilo získat body pro družstvo.
VÝSLEDKY
FOTO
TABULKA DRUŽSTEV
BODOVÁNÍ
 Víkendové dění přineslo mnoho závodních příležitostí, největší pozornost si bezpochyby vysloužil KP Vysočiny a Jihočeského kraje ve vícebojích, konaný na hřišti v Pacově. Na těchto závodech se představila celá škála pacovských závodníků. Co se týká celého víceboje tak si nejlépe vedli: dorostenec Martin Carda a veterán Jiří Burda mezi muži, oba získali stříbrné pozice. Ovšem je třeba připomenout i výkony v jednotlivých disciplínách, z tohoto pohledu bych připomenul hlavně skvělou osmistovku ml. žákyně Daniely Duškové (2:35,88), na stejné trati si vylepšila osobní rekord i Kristýna Adámková (2:44,55)a dorostenec Stejskal ve výšce (177cm). Další výkony si můžete prohlédnout ve výsledcích.
VÝSLEDKY
Petra Lepičová se představila na přeborech Prahy a na Julisce si připsala 6. místo na 800m za čas 2:25,97.
VÝSLEDKY
Petr Holenda ml. obsadil na Hradišťských memoriálech v Uherském Hradišti 3. místo na 800m časem 2:00,49.
VÝSLEDKY
FOTOGRAFIE
 O víkendu 14-15.5. se v Pacově koná společný krajský přebor Vysočiny a Jihočeského kraje ve vícebojích.
PROPOZICE
 Při sobotním druhém kole KP družstev se podařilo Petru Holendovi st. překonat 34 let starý rekord ČR v běhu na 800m, kategorie veteránů nad 55 let, výkonem 2:15,56. Individuálně se také velmi vedlo Michaele Burdové, která si vytvořila osobní maxima ve všech disciplínách, do kterých nastoupila. Na 100m se výkonem 13,12 dostala již na 5. místo dlouhodobých tabulek, na 6. příčku si polepšila výkonem 27,16 na 200m. Další výborný osobní rekord si ve výšce žáků vytvořil Lukáš Mička výkonem 180cm. Velmi pěkné výkony ale předvedli i další závodníci zejména Kristýna Adámková na 60m a 800m a Lukáš Podolský ve skoku dalekém.
FOTOGRAFIE
VÝSLEDKY
 3.5. se za opravdu zimního počasí zúčastnili Luboš Novák a Petr Holenda ml. 1. VZ PAS  v Praze na Děkance. Teploměr na stadionu ukazoval tři stupně a tak lze dosažené výkony brát s rezervou. Luboš Novák vyhrál 60m za 7,43 a na netradiční trati 100 yardů byl čtvrtý (10,95), Petr Holenda ml. obsadil časem 1:26,00 třetí místo na 600m.
VÝSLEDKY
 První závody družstev byli z našeho pohledu poměrně smolné, protože pro poruchu autobusu se pacovští závodníci nestihli zúčastnit prvních disciplín. Další kompikací byla zdravotní indispozice Michaely Cardové a tak si atleti Banesu Pacov připsali pouze tři dílčí vítězství, Lukáš Mička (disk, výška) a Michaela Burdová (200m). Doufejme že jsme si pro zbytek sezony vybrali všechnu smůlu a příští závody, které se budou konat 7.5. v Třebíči vylepšíme postavení našich družstev.
VÝSLEDKY
 V sobotu 30.4. se v Jihlavě koná 1.kolo krajského přeboru Vysočiny družstev mužů, juniorů, dorostenců, dorostenek, žáků a žákyň. Jde o první letošní závody na dráze v našem kraji, je třeba tuto možnost využít k získání prvních bodů pro naše družstva. Zároveň si mohou ligový závodníci otestovat svou připravenost na svůj ostrý start do sezony, který proběhne 21.5. v Klatovech. Doufáme že se v Jihlavě sejdeme v hojném počtu. Propozice v pravém panelu.
 Radek Kučera obsadil 7. místo v tomto tradičním běhu, v kategorii veteránů nad 40 let byl 4.